Instalacje inteligentne w życiu codziennym

Kontrola * Sterowanie * Oszczędność

Instalacje inteligentne w budynkach doskonale wpisują się w postęp technologiczny i cywilizacyjny społeczeństwa, a także budownictwa w ogóle.

Dostępne są coraz to nowsze metody oraz możliwości techniczne ich realizacji.
Producenci starają się współpracować w tym zakresie, opracowując systemy otwarte, które mogą pracować w jednym standardzie.
Co ważne, cena takiej instalacji już na starcie, nie odbiega zbytnio od tej tradycyjnej.
O walorach ekonomicznych w trakcie eksploatacji już nie wspominając.

Jak do wielu elementów w budynku, dla instalacji w domach czy też obiektach biurowych, przemysłowych oraz usługowych, konieczna jest zmiana podejścia Inwestorów.
Nie chodzi tu tylko o instalacje elektryczną, ale o wszystkie systemy techniczne przetwarzające energię elektryczną (lub dowolnie inną) na odpowiadającej im funkcji pracę. W dzisiejszych czasach zarządzanie energią powinno być zjawiskiem powszechnym, a dostępne technologie zdecydowanie nam w tym pomagają.

Krótko i zwięźle na temat instalacji inteligentnych:
Oszczędność, bezpieczeństwo i komfort poprzez inteligentny dobór funkcji, spełniających potrzeby użytkownika i integracja wszystkich instalacji, w sposób zapewniający przepływ informacji między nimi i możliwości ich analizy oraz interpretacji.
Komfort to najbardziej oczekiwana rzecz w przypadku instalacji inteligentnych. Odbywa się poprzez urządzenia obsługowe takie jak inteligentne przyciski czy panele obsługowe. Standardem jest obsługa poprzez smartphone, którego zazwyczaj mamy przy sobie, lub w zasięgu ręki.
Wyższy zaś poziom, to pełna automatyka zapewniająca spodziewane działania, bez udziału, czy konieczności ingerencji użytkownika. Jednocześnie jednak nie pozbawiając go tej możliwości.

Takie możliwości daje nam instalacja inteligentna od Loxone